Protez Tırnak

Protez Tırnak

Bayanların kişisel bakımları konusunda tercih ettikleri en önemli bölgelerden bir tanesinin, tırnakları olduğu görülmektedir. Tırnaklar günlük hayatta, ev işlerinde, iş yerlerinde, çamaşır, bulaşık, ütü ya da ofis hizmetlerinde veya herhangi bir alanda kolay bir şekilde yıpranabilmektedir. Dokusu bozulabilmekte, kırılmakta, çatlamakta ya da görünüm açısından, estetik açısından farklı dış etkilere maruz kalıp, estetik görselliği ortadan kalkabilmektedir. Günümüzde gelişen teknolojik şartlar ve tıbbi imkanlar ile birlikte, protez tırnak şeklinde bir anlayışın uygulamaya geçirildiği görülmektedir. Peki bu nedir? Aslen estetik görünüm kazandırmak amacı ile sürülen özel bir malzemeden sonra, mevcut tırnakların üzerine monte edilecek ve gerçek tırnak görünümünü kaybettirmeyecek bir tırnak çeşidi, yapay bir tırnak çeşidi anlamına gelmektedir.

 

Neden Tercih Ediliyor?

Neden takma tırnak seçenekleri var iken, bu yönde bir tercihte bulunulmaktadır? Protez tırnak neden tercih ediliyor? Kullanım imkanları, ömrü, ekonomik bedelleri ve vücut ile bütünleşmiş görünümleri nedeni ile tercih edildiğini söylemek mümkündür. Kişi tırnak yapısı ve el yapısı incelenmekte, özel dizaynlar meydana getirilmektedir. Kişi isteğine göre şekillendirmeler yapılabilmektedir. Bu yüzden tercih edildiği, estetik görünüm anlayışında hazır tırnaklara göre uzun ömürlü olması ve kullanım imkanın yaratılması gibi gerekçeler ile tercih edildiği görülmektedir.

 

Nasıl Yapılır?

Bu işlem nasıl yapılır? Sorusunda profesyonel güzellik merkezlerinden yardım almanız gerekecektir. Bireysel olarak, kişisel olarak yapabileceğiniz bir işlem değildir. Böyle bir merkeze başvuru yaptığınızda, önce tırnak ve el yapınız incelenecektir. Daha sonra karar verilecek, bunun akabinde tırnağınızın yani mevcut tırnağınızın üzerine koruyucu özel maddeler uygulanacaktır. Tırnaklarınızın üst kısmına, tırnak şeklinize uygun olacak şekilde, protez olarak isimlendirilen yeni bir tırnak yerleştirilip, yapıştırılacaktır. Kişinin yani bireyin kendi isteği ve beklentisine göre şekillendirilmesi mümkündür. Yapıştırılmış tırnağın doğal tırnağa uygun hale yani kişinin kendi tırnağına uygun hale getirilinceye kadar törpüleme işleminin yapıldığını göreceksiniz. Özel jel ile kaplanacaktır. Son uygulamada tırnağın yüzeyidir. Düzlenecek ve yine özel malzemeler ile parlatma işlemi yapılacaktır.


Uygulamasında Gerekli Olan Hijyen Şartları

Dikkat edilmesi gereken en önemli detay hiç şüphesiz ki, sağlığınız açısından uygulamada gerekli olan hijyen şartları olacaktır. Gittiğiniz mekana dikkat etmelisiniz. Güzellik merkezinin yetki belgesini araştırmalısınız. Hijyenik denetim ilkelerini görmelisiniz. Kullandığı malzemelerin kalitesini, standartlarını anlamalısınız. Koruyucu tabaka uygulamasına dikkat etmelisiniz.

En Çok Tercih Edilen Protez Tırnak Modelleri

3 farklı seçenek sunulduğunu göreceksiniz. Fakat en çok tercih edilen protez tırnak modelleri anlayışında, akrilik tırnak özelliği bulunmaktadır. Jel tırnak özelliği bulunmaktadır. Dipping tırnak özelliği bulunmaktadır.

 

Protez Tırnak Uygulamasının Ömrü

Doğru bir güzellik merkezini tercih eder, yetkili, sertifikalı bir ortamdan bu uygulamayı talep ederseniz. Böylece sizler açısından uygulamanın ömrü sınırsız olacaktır. Süresiz şeklinde bir ifadenin kullanılması mümkündür. Elbette kullanım ve bakım hizmetleri ile ya da uygulamalarına dikkat etmeniz gerekecektir.

 

Protez Tırnak Zararlı mı?

Bilinenin aksine bu yönde bir uygulamayı tercih etmeniz, vücudunuz açısından ya da mevcut tırnağınız açısından herhangi bir zarar görmeniz anlamına gelmeyecektir. Peki bu işlem zararlı mı? Mevcut tırnağın üzerine önce bir koruma tabakasını süreriz. Ve bunun üzerine protez tırnağın tatbik edilmesi nedeniyle görmeniz muhtemel herhangi bir zarar bulunmamaktadır.

 

Protez Tırnak Fiyatları

Peki fiyatları ne kadardır? Bu konuda Çiğdem Ayyıldız Güzellik Merkezi olarak profesyonel ekibimizden destek almanız mümkündür. Beklentilerinize, taleplerinize göre, ekonomik açıdan sarsmayacak seviyelerde uygulamaların yapıldığını göreceksiniz.Randevu oluşturmak için aşadaki whatsapp butonundan iletişime geçebilirsiniz.

 

Öne Çıkarılanlar

Kirpiklerinizin bir süre boyunca daha uzun ve hacimli görünmesini sağlaya

Kadınlar için kişisel bakımda ojeler oldukça önemli yer tutarlar. S&u

İpek kirpik uygulaması kadınların oldukça sık tercih ettiği uygulamalar a

Nail Art Nedir?

Yorumlar

Zilan İlhan

Çok güzel bir yer ve çok memnun kaldım herkesin gitmesini tavsiye ederim

5 Yıldız

Yasemin K.

Çalışanlar güleryüzlü çok ilgili merkez çok temiz cok memnun kaldım..

5 Yıldız